en iyi su arıtma cihazı

İdeal Su Arıtma Cihazı Kaç Filtreli Olmalı? 5 Aşamalı Filtre Sistemi Yeterli mi?

İdeal Su Arıtma Cihazı Kaç Filtreli Olmalı? 5 Aşamalı Filtre Sistemi Yeterli mi?

İçme suyu olarak kullanılacak suyun elde edilmesi için ideal olan su arıtma cihazında pas, yosun, tortu, koku ve klorun arıtılması için üçlü ön filtre; kireç, ağır metal ve bakterilerin arıtılması için membran filtre; sudaki mineralin korunması için de post karbon filtre olmak üzere 5 aşamalı filtre sistemi yeterlidir. Peki, bu aşamalar nelerdir ve ne işe yararlar? İşte detaylar.

1. Aşama: Sediment Filtre

Sediment Filtre, su arıtma cihazının ilk aşamasıdır. Bu filtre, su içerisinde yer alan kaba tortu, kum, mil ve çamur gibi maddeleri etkili bir şekilde arıtarak, membran filtrenin korunmasını sağlar. Filtrenin kullanım ömrü 8-12 ay arasındadır, ancak bu süre suyun kirlilik seviyesine ve kullanım yoğunluğuna göre değişebilir.

2. Aşama: Aktif Granül Karbon Filtre

Bu etkili filtre, ilk aşamadan geçmiş suyu klor, renk, tat ve koku veren gazlar, artıklar ve organik maddelerden arındırır. Aktive edilmiş karbon malzemesi sayesinde, klorin, koku, organik kirleticiler, böcek ilaçları, ve suyun tadını etkileyen kimyasallardan etkili bir şekilde temizlenir.

3. Aşama: Blok Karbon Filtre

Blok Karbon Filtre, suyun renk, tat ve koku dengesini optimize ederken, klor ve ağır kimyasal maddeleri de etkili bir şekilde arıtarak membran filtrenin korunmasını sağlar. Filtrenin kullanım ömrü 8-12 ay arasında olup, suyun kullanım miktarına ve kirlilik seviyesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

4. Aşama: Membran Filtre

Membran Filtre, su arıtma cihazlarının en kritik bileşenlerinden biridir. Mikrometre aralığı son derece küçük olan bu filtre, su içindeki en ince mikroorganizma ve bakterileri bile etkili bir şekilde elimine eder. Filtrenin yaklaşık kullanım ömrü 2-3 yıl arasındadır, bu da onu uzun ömürlü bir arıtma çözümü yapar.

5. Aşama: Mineralli Post Karbon Filtre

Mineralli Post Karbon Filtre, yüksek iyodin değeri ile suyun tat ve kokusunu mükemmelleştirir. Post karbon filtresi, suya gerekli mineralleri ekleyerek 8.0 - 8.5 pH seviyesine getirir. Böylece suyun tazeliğini ve içimini yumuşak hale getirir.

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

Su arıtma cihazı sağlıklı mı, diye merak ediyorsanız, 5 aşamalı filtre sistemine sahip cihazlar en iyi su arıtma cihazı kategorisinde yer alır. Bu cihazlar, suyu her açıdan arıtarak sağlıklı ve keyifli bir içme suyu deneyimi sunar.

Su arıtma cihazı alırken, 5 aşamalı filtre sistemine sahip cihazları tercih etmek, suyunuzun her açıdan arıtılmasını sağlar. Bu sayede, sağlıklı ve keyifli bir içme suyu deneyimi yaşarsınız.

Sonraki gönderi

Su Arıtma Cihazları Sağlıklı mı? Gerçekler ve Mitler

Yorum yazın

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.